W związku z przystąpieniem przez Miasto Zamość do realizacji kolejnej edycji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu rozpoczyna nabór chętnych do udziału w Programie.
Usługi asystenta jako forma ogólnodostępnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych mają na celu ograniczenie skutków niepełnosprawności oraz stymulowanie osoby niepełnosprawnej do podejmowania aktywności i umożliwienie realizowania prawa do niezależnego życia.
W załączeniu publikujemy Ogłoszenie Prezydenta Miasta Zamość o otwartym konkursie ofert na realizację w 2021 zadania z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych – Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej (II etap).
Zadanie jest realizowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
W załączeniu publikujemy Zarządzenie Nr 194/2021 Prezydenta Miasta Zamość z dnia 11 sierpnia 2021 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert z dnia 12 lipca 2021 r. na realizację zadania z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych – Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej (II etap). Zadanie jest realizowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
![]() |
![]() |
Zadanie jest realizowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
Uprzejmie informujemy, iż Miasto Zamość ponownie przystąpiło do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Wartość otrzymanego dofinansowania: 1 448 451,00 zł.
Całkowita wartość zadania: 1 448 451,00 zł.
Zadanie skierowane jest przede wszystkim do :
- dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
- osób powyżej 16 roku życia ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, potrzebujących wysokiego poziomu wsparcia, w tym osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, trudnościami związanymi z komunikacją i mobilnością, osób samotnych oraz niepełnosprawnych niekorzystających ze wsparcia lub opieki w ramach innych programów.